top of page

Психологічна служба

   Соціально – психологічна служба рекомендує:

Основні завдання соціально - психологічної служби закладу на 2014 - 2015 навчальний рік:

  • консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання, виховання і розвитку вихованців, учнів;

  • просвітницько-пропагандистська робота з підвищення психологічної культури в навчальних закладах та у сім'ї;

  • превентивне виховання , метою якого є формування у вихованців, учнів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров'я; профілактика алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції і злочинності,

  • формування в учнів відповідальної поведінки, почуття відповідальності за необдумані дії та вчинки.

 

В 2014 – 2015 році робота практичного психолога і соціального педагога буде спрямована на:

  • соціально – психологічний супровід дітей із сімей, які пребувають у складних життєвих обставинах, особлива увага сім’ям вимушених переселенців та сім’ям учасників АТО.

  • важливим напрямом залишається забезпечення та психологічний супровід підготовки учнів до профільного та професійного самовизначення. Завданням сучасної старшої профільної школи є не тільки забезпечення предметної підготовки, а й формування готовності випускників до професійного самовизначення та життєвої самореалізації.

 

    Актуальності набувають питання роботи щодо відновлення та збереження стабільної емоційної рівноваги, регулювання і формування здорового соціально - психологічного клімату в педагогічному колективі серед учнівської молоді та батьків.

Посилення уваги на проблеми соціального та психологічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу в умовах інклюзивного навчання, що сприятиме пристосуванню освітнього середовища до потреб дитини з урахуванням її особливостей та можливостей, забезпеченню соціальних потреб.

     Удосконалення системи роботи з профілактики правопорушень та насильницьких дій. Від агресії як прояву насильницької поведінки можна відучити, завдячуючи спільним зусиллям педагогів, психологів, соціальних педагогів батьків та самих учнів.

    Одним з пріоритетних напрямів діяльності соціально- психологічної служби залишається налагодження та забезпечення зв’язку між службами і структурами, котрі здійснюють патронат і супровід дітей, особливо тих, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, віднесених до так званих "груп ризику". Соціальний педагог, взаємодіючи із спеціалістами служби у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей, комісіями з правових питань, долучається до формування соціальної політики.

Обстеження соціальними педагогами умов проживання дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, виявлення деструктивних сімей, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, поновлення банків даних таких сімей, складання актів обстежень умов проживання відповідними комісіями (представник соціальних служб для дітей та молоді, кримінальної міліції, соціальний педагог). Проведення психологічної роботи з тимчасовими опікунами та дітьми для вчасного діагностування проблем розвитку дитини та взаємодії з соціальним оточенням та конструктивного їх вирішення.

   Одним із основних завдань є підвищення рівня обізнаності населення про причини та наслідки торгівлі людьми шляхом проведення інформаційних кампаній з протидії торгівлі людьми серед населення, у тому числі серед дітей.

Проведення «всеобучів» батьків та лекторіїв на правову тематику для батьків, надання їм теоретичних знань та практичних навичок, спрямованих на встановлення нормального сімейного мікроклімату, налагодження взаємин між батьками і дітьми, батьками і вчителями.

     Участь у реалізації міських, обласних, державних програм є невід’ємним напрямком роботи соціального педагога.

 

 

Поради ефективного спілкування

Ефективне спілкування - це не просто передача інформації. Для того щоб спілкування було ефективним, важливо не тільки вміти говорити, але ще вміти слухати, чути і розуміти, про що говорять співрозмовники.

Як же можна поліпшити ваше спілкування з іншими? Пропонуємо кілька простих і невибагливих порад.

 

Насамперед – контакт

Пам'ятайте, що для того щоб спілкування було ефективним, між вами і вашим співрозмовником потрібно встановити контакт. У ході спілкування кожен з нас бажає, щоб його почули і зрозуміли. Для ефективного спілкування рекомендується також говорити в тому ж темпі і в тому ж обсязі, а також використовуючи аналогічну позу (стоячи або сидячи) що і ваш співрозмовник. Пам'ятайте - люди люблять, коли їх наслідують.

 

Говоріть по суті

Не варто використовувати важкі, всипані епітетами та зворотами, фрази у розмові, використовуючи лише загальні слова. В протилежному випадку - ви просто залишитеся не зрозумілим. Важливо говорити конкретно, по суті справи, щоб співрозмовник зміг без зусиль вас зрозуміти і, що особливо важливо -зрозуміти саме так, як вам потрібно.

 

Невербальне спілкування

Невербальне спілкування - це важлива складова спілкування. Лише 7% спілкування складають безпосередньо слова. Це означає, що 93% спілкування складається з міміки і жестів. Невербальне спілкування ми використовуємо і для того, щоб показати нашу реакцію у відповідь на те, що нам повідомляють. Проте, не варто, переконуючи співбесідника, розмахувати руками і активно тупотіти, всього має бути в міру.

 

Переконайтеся в тому, що вас зрозуміли правильно

Після того як ви закінчили розмову, повідомили певну інформацію, обов'язково переконайтеся в тому, що вас зрозуміли правильно. Для цього задайте кілька запитань типу «Чи зрозуміла вам моя позиція? До якого ж висновку ми власне дійшли?» чи щось на кшталт.

 

Реагуйте на інформацію співрозмовника

Не варто пасивно сприймати інформацію співрозмовника. У ході бесіди було б непогано давати зрозуміти жестами, мімікою чи словами те, що ви слухаєте і чуєте співрозмовника і розумієте про що він повідомляє. Якщо вам щось не зовсім зрозуміло, обов'язково перепитуйте «Я правильно тебе зрозумів?», «Ти це хотів сказати?».

Це, напевне, найпростіші і водночас необхідні поради, які допоможуть зробити спілкування з абсолютно різними людьми і в різних сферах життя ефективнішим, а значить -гармонійним і продуктивним. Адже спілкування - це невід'ємна частина нашого життя. Ми спілкуємося постійно, навіть, коли мовчимо (через наші жести, рухи, міміку). Тож нехай ваше спілкування буде лише ефективним і приносить вам успіх!

 

Вправи, що сприяють безконфліктному спілкуванню

1.Вправа «Посмішка». Варто домогтися того, щоб на Вашому обличчі завжди була стала тепла доброзичлива усмішка.

2.Вправа «Оцінка себе». Частіше треба бути оцінюваним, ніж оцінюючим. Не бути байдужим до того, чи затишно оточуючим поряд із Вами. Майте цю думку «при собі».

3.Вправа «Приємна розмова». Якщо запитання було неприємне, все одно зробіть розмову приємною. Правий співрозмовник чи ні, зробіть так, щоб йому з вами було приємно вести розмову. Підвищуйте себе у своїх думках та в очах співрозмовника.

4.Вправа «Комплімент подяка». Використайте будь-яку можливість, щоб висловити людині приємність. Все, що вам у людині сподобалось, виявіть очима, усмішкою, словами.

5.Вправа «Громовиця відміняється». Вчіться стримувати свої негативні емоції. Не сваріться! Від цього погано всім. Будьте терплячими.

bottom of page